eurobon.pl

Blog ogólnotematyczny

Biznes i Finanse

Jak spłacić pożyczkę w ipko?

iPKO jest to usługa bankowości internetowej prowadzona przez PKO Bank Polski. Służy do wykonywania całego szeregu operacji finansowych za pośrednictwem sieci internetowej. Dostęp do iPKO mają wszyscy korzystający z usług PKO BP. Dzięki powyższej usłudze możliwe jest wzięcie pożyczki online, a także jej spłata. Jak to zrobić – oto krótki poradnik, który przeprowadzi Cię przez najważniejsze kroki tego procesu.

Jak wziąć pożyczkę gotówkową w serwisie ipko, nie będąc klientem PKO BP?

Aby móc wziąć pożyczkę w ipko, nie jest konieczne posiadanie dostępu do serwisu, mogą ją wziąć także osoby nie korzystające z usług PKO BP. W procesie składania wniosku o pożyczkę ich tożsamość zostanie zweryfikowana poprzez przelew 1 złotówki z rachunku, na który ma zostać przelana pożyczka. Jest to metoda weryfikacyjna wykonywana online niewymagająca wizyt w oddziale banku. Co do reszty wymaganych kroków – będą one takie same dla użytkowników ipko, jak i osób spoza serwisu.

Jak wziąć pożyczkę ipko online?

Po wejściu na stronę ipko, należy wybrać zakładkę z napisem oferta, a następnie przejść do wniosków do złożenia. Spośród nich wybierz: pożyczka gotówkowa – złóż wniosek. Wypełnij wszystkie wymagane dane oraz określ kwotę i liczbę rat. Pamiętaj, że te czynniki będą także zależne od kalkulacji samego banku. Usługę pożyczki gotówkowej w ipko można uzupełnić o pakiet ubezpieczeniowy. Nie jest on jednak obowiązkowy. Przedostatni krok to potwierdzenie danych i oczekiwanie na dokumenty, które zostaną przesłane na podany w formularzu adres email. Następnie zapoznaj się z regulaminem i umowami dostarczonymi przez bank i zaakceptuj je. Po wykonaniu tego kroku pieniądze z pożyczki trafią na Twoje konto.

Jak spłacić pożyczkę w ipko?

Podczas spłacania pożyczki gotówkowej, zaciągniętej przez serwis ipko, warto skorzystać z dyspozycji jej dotyczących, dostępnych w serwisie. Po wybraniu zakładki – moje produkty – wybierz – pożyczki i kredyty – i wskaż interesujący Cię produkt (w tym wypadku będzie to pożyczka gotówkowa), a potem przejdź do menu dyspozycji i zaświadczeń. Następnie wybierz formularz wniosku, którym jesteś zainteresowany. Serwis ipko umożliwia złożenie wniosków obejmujących: wcześniejszą częściową spłatę pożyczki, wcześniejszą całkowitą spłatę pożyczki, wydłużenie okresu kredytowania, zawieszenie spłat raty, zmianę dnia spłaty raty, zmianę rachunku do spłaty. W ramach serwisu możliwe jest także złożenie wniosku o restrukturyzację zadłużenia. Dowiedz się więcej na doradca-bankowy.com.pl.

Pożyczki przez internet – środki ostrożności

Bank PKO BP jest podmiotem funkcjonującym na polskim rynku finansowym od lat, a co się z tym wiąże, można uznać go za godny zaufania, w przypadku korzystania z usługi zaciągania pożyczki przez internet. Tym niemniej, pamiętajmy o weryfikacji wszelkich stron i serwisów oferujących usługi związane z operacjami finansowymi oraz tych, które wymagają od nas podania swoich danych, numeru konta i wszelkich danych wrażliwych. Przestępcy internetowi bardzo często będą wykorzystywali pośpiech i potrzebę otrzymania szybkiego zastrzyku gotówki w celu wyłudzenia informacji lub po prostu dokonania kradzieży. Podczas brania pożyczek online należy bardzo dokładnie zapoznać się z regulaminem, umowami i wszystkimi dokumentami, które będziemy musieli zaakceptować. To co najważniejsze, najprawdopodobniej, napisane będzie małym druczkiem. Kolejną ważną kwestią jest doświadczenie związane z usługami typu kredyt czy pożyczka gotówkowa – jeżeli będzie to pierwsza sytuacja, w której zetkniemy się z tym narzędziem finansowym – lepiej udać się do oddziału banku i na spokojnie omówić wszelkie wątpliwości z pracownikiem.