eurobon.pl

Blog ogólnotematyczny

Biznes i Finanse

Czy pracownik sklepu to opłacalny zawód?

Wiele zawodów w naszym społeczeństwie jest marginalizowanych. Jednym z nich jest pracownik sklepu. Jest to często niewdzięczna praca. Klienci nie zdają sobie sprawy z obowiązków, jakie posiadają pracownicy. Jednakże jest to praca opłacalna i przynosząca zyski. Chcesz znaleźć odpowiedź na pytanie jak znaleźć pracę jako pracownik sklepu? W dzisiejszym artykule dowiesz się jak szukać pracy i czy jest to opłacalny zawód.

Obowiązki pracownika sklepu

Pracownik sklepu to praca bardzo ważna. Bez tych osób nie moglibyśmy codziennie kupować świeżego chleba, a na półkach nie byłoby produktów. Należy z szacunkiem podchodzić do pracowników sklepu, gdyż ich praca jest tak samo ważna jak innych ludzi. Jest to praca ciężka, w której jest wiele zobowiązań. Do obowiązków pracownika sklepu należy między innymi:

  • wykładanie towaru na półki
  • zapewnienie porządku na miejscu pracy
  • zapewnienie odpowiedniej ekspozycji towaru
  • pilnowanie porządku na terenie sklepu
  • kompleksowa obsługa klientów
  • obsługa kasy fiskalnej
  • dbanie o dobrą atmosferę w miejscu pracy
  • obsługa kasy fiskalnej
  • pomoc klientom w doborze produktów

Czy praca jako pracownik sklepu jest dla ciebie?

Zapewne zastanawiasz się, czy nadajesz się do pracy jako pracownik sklepu. Musisz zdecydować się przede wszystkim, czy podołasz przedstawionym obowiązkom. Mogą wydawać się one błahe i bardzo proste, jednak jest to złudne. Dodatkowo, jest kilka innych aspektów, które są istotne w tej branży. Pracownik sklepu to często praca do późnych godzin wieczornych. Oczywistym jest, że zmiana wynosi 8 godzin, jednakże sklepy pracują od wczesnych godzin porannych do nocnych. Dlatego też przed podjęciem tego typu pracy warto przemyśleć tą kwestię. Również praca ta jest w większości przypadków pracą stojącą. Poza stanowiskiem kasjera wszystkie pozostałe miejsca pracy polegają na pracy fizycznej, dlatego praca ta może nie być dla każdego. Jeżeli posiadasz problemy z kręgosłupem lub nie możesz długo pracować w pozycji stojącej, niestety nie jest to odpowiedni zawód dla ciebie. Jest to praca często stresująca, wymagająca odpowiedniego podejścia. Jeżeli szybko się denerwujesz, to z pewnością nie warto składać CV w tego typu miejsca.

Ile zarabia pracownik sklepu?

Zarobki pracownika sklepu są zależne od wielu czynników. Przede wszystkim od firmy. Średnia pensja pracownika sklepu wynosi około 4 tysiące złotych. Zwykle jednak zarobki wahają się od 3,5 tysiąca do 5 tysięcy złotych. Jednakże, warto zauważyć że dyskonty takie jak Lidl czy Biedronka oferują o wiele większe zarobki. Dlatego też warto składać tam swoje CV. Dodatkowo wprowadzają oni bardzo dobre benefity w postaci karty Multisport, opiekę lekarza czy też dodatkowych paczek świątecznych. W wielu sklepach, w szczególności prywatnych zarobki zależne są od ilości sprzedanych produktów. Jeżeli pracownikowi uda się sprzedać zamierzoną liczbę przedmiotów, z pewnością może liczyć na premię. Gdy sytuacja będzie się regularnie powtarzała, istnieje również możliwość podwyżki. Warto starać się i być dokładnym podczas pracy. Wszystkie pozytywne aspekty działają dobrze na nasz wizerunek w oczach pracodawcy. Dobre wyniki sprzedaży mogą również mieć wpływ na późniejszy awans.

Gdzie znaleźć pracę jako pracownik sklepu?

Pracę jako pracownik sklepu można znaleźć na kilka sposobów. Przede wszystkim warto przeglądać strony internetowe, które specjalizują się w publikowaniu ogłoszeń o pracę. Istnieje wiele stron tego typu. Pracę jako pracownik sklepu znajdziesz tutaj: https://www.gowork.pl/praca/pracownik-sklepu;st/warszawa;l. Jest również kilka innych możliwości, które niestety są mniej skuteczne. Często sklepy wywieszają na drzwiach lub gablotach ogłoszenia o pracę. Warto przejść się po sklepach, w których chcielibyśmy pracować i zostawić tam swoje CV. Jednakże ten sposób ma wiele wad. Przede wszystkim nie mamy pewności, czy dane miejsce posiada w tym momencie otwartą rekrutację. Dodatkowo do każdego sklepu musimy przyjść bezpośrednio, co zajmuje nasz czas. Jednym słowem jest to mało efektywne. Dlatego też warto postawić na poszukiwanie ofert pracy za pomocą stron internetowych. Jednakże znalezienie ogłoszeń o pracę to nie wszystko. Potrzebna jest także bardzo dobra prezentacja naszej osoby. Warto dobrze przygotować swoje CV pod kątem poszukiwanej pracy. Z pewnością nie wpisujmy umiejętności i doświadczenia, które nie mają nic wspólnego z pracą pracownika sklepu. Wprowadzi to niepotrzebne zamieszanie i sprawi, że życiorys będzie mało przejrzysty. Z pewnością także nasz szablon CV powinien być estetyczny. Nie warto dodawać zbędnych grafik czy wzorów, które nie wnoszą nic do treści merytorycznej naszego życiorysu. Dobrym pomysłem jest również prowadzenie listu motywacyjnego. W niektórych firmach jest on obowiązkowy, jednakże nawet jeśli go nie ma, to warto go dołączyć. Warto wytłumaczyć, dlaczego to akurat my powinniśmy dostać posadę jako pracownik sklepu. Często to właśnie list motywacyjny i powody, dla których szukamy pracy mogą być istotne dla naszego przyszłego pracodawcy.