eurobon.pl

Blog ogólnotematyczny

Jak prawidłowo zamontować telewizor na suficie?
Dom i Ogród

Jak prawidłowo zamontować telewizor na suficie?

Telewizor na suficie to jeden ze sposobów zamontowania telewizora tak by nie przeszkadzał on w aranżacji danego pomieszczenia oraz by nie był przedmiotem od razu widocznym. Jest wiele wsporników i wieszaków, które umożliwiają tego typu montaż.

Wszystko co jest potrzebne do zamontowania telewizora na suficie

Przed wykonaniem odpowiednich prac trzeba się przygotować i zebrać wszystko to co będzie nam potrzebne. Obok telewizora, który jest tutaj najważniejszy i to dla niego wykonywane są poszczególne prace, potrzebne będą nam:
– odpowiedni sufitowy uchwyt na telewizor,
– wiertła i potrzebne śruby,
– klucze i śrubokręty,
– drabina,
– wiertarko wkrętarka.
Dobrze jest przed pracami dokładnie określić na suficie miejsce, w którym ma być powieszony telewizor.

Krok drugi. Wieszanie telewizora

Każdy telewizor ma z tyłu szczeliny montażowe. Dla każdej marki te szczeliny są inne. Dlatego najpierw dobrze jest je sprawdzić i odpowiednio przymocować do nich wsporniki montażowe. Wsporniki uchwytu powinny być tak ustawione by bez problemu pokrywały się z danymi szczelinami montażowymi, znajdującymi się z tyłu telewizora.
Wszystko powinno być równe i gładkie by telewizor przytwierdzony do sufitu nie był zamontowany nie równo.
Następnie do sufitu, w oznaczonym miejscu musimy przymocować drugą część wieszaka na telewizor czyli sufitową płytę montażową. Trzeba szczególnie zwrócić uwagę by kołki, na których płyta będzie mocowana, trzymały się bardzo dobrze sufitu, ponieważ w przeciwnym wypadku może to grozić oderwaniem się telewizora.
Idealnym pomysłem może być wywiercenie otworu w suficie i poprowadzenie przewodów telewizora w dół, wtedy zapewni się zasilanie telewizora i uporządkuje się kable. Innym sposobem może być poprowadzenie przewodu z gniazdka ściennego do telewizora po ścianie, wykorzystując do tego specjalne haczyki.
Do zamontowanej wcześniej płyty przytwierdza się jej przedłużenie, a na tym przedłużeniu wiesza się telewizor z wcześniej zamontowanym uchwytem. Istnieją też rodzaje wieszaków na telewizor, które nie posiadają przedłużeń i wtedy bezpośrednio telewizor wiesza się na podstawie zamontowanej do sufitu.

Czy fajnie jest gdy telewizor wisi na suficie?

Wszystko zależy od aranżacji danego pokoju. W przypadku gdy telewizor wisi tak, że oglądając go trzeba zadzierać wysoko głowę to na pewno nie jest to dobry sposób umieszczenie telewizora. Jednak można zrobić tak, że telewizor będzie oglądać się z przyjemnością. Zawsze też trzeba pamiętać by był on powieszony tak by w czasie użytkowania nie spadł i nie rozbił się.