eurobon.pl

Blog ogólnotematyczny

środki na zakup samochodu
Motoryzacja

Jak zdobyć środki na zakup samochodu elektrycznego?

Jeśli zastanawiasz się, jak zrealizować swoje marzenia o posiadaniu samochodu elektrycznego, dofinansowanie „Mój elektryk” może być idealnym rozwiązaniem. W tym artykule wyjaśniamy, jak skorzystać z tego programu i jakie korzyści przynosi posiadanie samochodu elektrycznego.

Program „Mój elektryk” oferuje dofinansowanie do 27,000 PLN na zakup samochodów elektrycznych. Środki są dostarczane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Zarówno osoby indywidualne, jak i firmy mogą ubiegać się o dofinansowanie, choć kryteria są różne dla każdej grupy. Proces aplikacji obejmuje wypełnienie formularza samodzielnie lub przy pomocy dealera.

Dofinansowanie Mój elektryk: Proces aplikacji

Aby skorzystać z dofinansowania „Mój elektryk”, musisz najpierw zdecydować się na zakup samochodu elektrycznego do określonej kwoty. Następnie, z pomocą dealera, możesz określić kwotę dofinansowania i wybrać opcje finansowania. Dealer przesyła wniosek do Volkswagen Financial Services (VW FS), który z kolei przesyła go do Banku Ochrony Środowiska S.A.

Zakup samochodu elektrycznego z dofinansowaniem Mój elektryk

Kiedy umowy leasingu i dofinansowania są podpisane, otrzymujesz zarejestrowany samochód z ubezpieczeniem. Udzielone dofinansowanie jest przekazywane na konto VW FS jako wpłata wstępna, a minimalny okres użytkowania pojazdu wynosi 24 miesiące. Jeśli pojazd jest na leasing, wypłata ubezpieczenia uwzględnia niewykorzystany okres dofinansowania.

Program dofinansowania „Mój elektryk” jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą posiadać samochód elektryczny, ale obawiają się wysokich kosztów początkowych. Dzięki pomocy VW FS, lidera w Polsce w samochodach leasingowych, proces zakupu i otrzymania dofinansowania jest prosty i bezproblemowy. Atrakcyjne opcje finansowania dostępne na Emobility.vwfs.pl sprawiają, że marzenie o posiadaniu samochodu elektrycznego jest teraz łatwiejsze do zrealizowania niż kiedykolwiek wcześniej.

* Dane aktualne na dzień 21.07.2023

Materiał zewnętrzny