eurobon.pl

Blog ogólnotematyczny

Czym jest mikrodermabrazja diamentowa i gdzie ją wykonać?
Moda i Uroda

Czym jest mikrodermabrazja diamentowa i gdzie ją wykonać?

Gładka skóra twarzy bez zmarszczek i przebarwień to marzenie wielu osób. Stres, zanieczyszczenie powietrza czy indywidualne tendencje często prowadzą do nieestetycznych zmian na twarzy, które przede wszystkim obniżają samoocenę i stanowią problem dla kobiet, ale również mężczyzn dotkniętych tymi dolegliwościami. Jak skutecznie walczyć ze zmianami skórnymi?

Czym jest mikrodermabrazja diamentowa?

Popularną i skuteczną metodą oczyszczania skóry jest zabieg mikrodermabrazji. Polega on na mechanicznym złuszczaniu naskórka, co pozwala wygładzić zewnętrzną warstwę skóry. Jednym z rodzajów tego zabiegu jest mikrodermabrazja diamentowa. Podczas wykonywania zabiegu wykorzystuje się specjalistyczne urządzenie, w którego głowicy umieszczone są diamenty. Służą one do złuszczania naskórka, usuwając nieestetyczne zmiany czy przesuszone obszary, które następnie odsysane są przez wbudowaną w urządzenie pompę.

Złuszczająca moc diamentu

W mikrodermabrazji diamentowej wykorzystuje się diamenty o różnorodnej średnicy ziaren. Dostosowuje się je w zależności od potrzeb skóry, a także od specyfiki poddawanego zabiegowi obszaru. Diamenty o innej średnicy będą stosowane do oczyszczania delikatnej skóry twarzy, a jeszcze inne sprawdzą się na przykład przy zabiegu wykonywanym a strefie pleców, gdzie skóra jest grubsza i bardziej odporna na mechaniczne oczyszczanie. Niezależnie od tego, jaki obszar ciała jest poddawany zabiegowi, efekty działania diamentowej głowicy są szybko widoczne i przynoszą bardzo dobre rezultaty. Oczyszczenie skóry z suchych czy zmienionych obszarów naskórka pozwala odświeżyć cerę, nadać jej kolorytu. Dzięki możliwości usunięcia przebarwień skóra jest rozjaśniona, wyglądając dzięki temu młodziej i zdrowiej.

Kto może skorzystać z zabiegów?

Zabiegi mikrodermabrazji diamentowej znajdują szerokie zastosowanie, dlatego są one popularnym zabiegiem wykonywanym w gabinetach kosmetycznych. Pomagają zredukować wiele różnorodnych zmian skórnych, dzięki czemu wiele osób docenia ich zbawienny wpływ.
Mikrodermabrazję można polecić przede wszystkim osobom, które chcą odmłodzić i odświeżyć skórę bez konieczności stosowania inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Dzięki temu, unikając zabiegów chirurgicznych, można osiągnąć widoczną poprawę kolorytu skóry i zmniejszyć widoczność zmarszczek. Wiele osób docenia również skuteczność diamentowych zabiegów w minimalizowaniu i likwidacji przebarwień na skórze twarzy, ale również w innych obszarach ciała. Pozytywne efekty zabiegów docenią wszyscy borykający się z problemami skórnymi.