eurobon.pl

Blog ogólnotematyczny

Dlaczego warto stosować dietę jogurtową? Efekty
Zdrowie

Dlaczego warto stosować dietę jogurtową? Efekty

Diet odchudzających w internecie jest bardzo dużo, dieta Dukana, kapuściana, 5000 kcal i wiele innych. To diety bardzo rygorystyczne i mono składnikowe, często też występuje po nich efekt jo-jo. Ich przeciwieństwem jest dieta jogurtowa.

Dieta jogurtowa efekty

Dietę jogurtową należy stosować przez dwa tygodnie, w tym czasie można schudnąć 6 kg bez większych wyrzeczeń, pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym tygodniu. I co najważniejsze, po jej zakończeniu nie występuje efekt jo-jo.

Spożywanie jogurtu i kefiru zawierających kultury bakterii pozytywnie wpływa na metabolizm i zapewnia organizmowi wszystkie niezbędne składniki. Zawarte w jogurcie wapń i fosfor wzmacniają układ kostny, a witaminy B1, B2 oraz B3 wzmacniają układ nerwowy oraz odpornościowy.

Zawarte w jogurcie bakterie probiotyczne wzmacniają naturalną florę bakteryjną w jelitach, poprawiają funkcjonowanie całego układu pokarmowego.

Dodatkowym efektem jest oczyszczanie organizmu z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii.

Dieta jogurtowa – zasady

Podstawową zasadą jest picie jogurtu lub kefiru 5 razy dziennie, a więc do każdego posiłku. Najlepsze są jogurty i kefiry naturalne bez dodatku konserwantów, barwników i dodatków smakowych.

Do każdego jogurtu można dodawać, a nawet jest to wskazane, różnego rodzaju owoce, płatki owsiane, płatki kukurydziane lub musli.

Dodatkowo można jeść chude wędliny, mięso gotowane lub grillowane, warzywa, pieczywo chrupkie lub gruboziarniste.

Choć dieta jogurtowa tego nie wymaga, warto w czasie jej stosowania zwiększyć wysiłek fizyczny. Wystarczy dłuższy spacer.

W diecie jogurtowej nie trzeba liczyć kalorii i ograniczać ilości posiłków. To powoduje, że nie jest ona uciążliwa w stosowaniu. Pierwsze efekty widoczne są już po 2-3 dniach. Osoba odchudzająca się czuje lekkość i przypływ energii. Z biegiem czasu efekty te przybierają na sile.

Dieta jogurtowa jest dietą zdrową i całkowicie bezpieczną dla osób zdrowych. Nie powinny jej stosować jedynie osoby mające problem z nerkami.

Dieta jogurtowa nie należy do najtańszych z powodu ceny jogurtów dobrej jakości. Rozwiązaniem może być samodzielne przygotowanie ich w domu. Z wykorzystaniem jogurtownicy nie jest to trudne i nie zajmuje dużo czasu, a jogurt jest całkowicie naturalny.

Stosowanie diety jogurtowej warto wykorzystać do zmiany niektórych nawyków żywieniowych. Mięso smażone można zamienić grillowanym bez straty walorów smakowych, białe pieczywo zastąpić razowym i zwiększyć udział owoców i warzyw w diecie. To w zupełności wystarczy, by poprawić swoje zdrowie i samopoczucie.