eurobon.pl

Blog ogólnotematyczny

Masaż bańką chińską dla zdrowia i relaksu
Zdrowie

Masaż bańką chińską dla zdrowia i relaksu

Zadbane ciało to nie tylko dobre samopoczucie i wyższa samoocena. To również, a może przede wszystkim, pierwszy krok do dobrego zdrowia. Warto regularnie dbać o ciało, by utrzymywać je w odpowiedniej formie. Jedną z tradycyjnych i nieustannie popularnych metod jest masaż bańką chińską, do niedawna wykonywany wyłącznie w gabinetach kosmetycznych, dziś dostępny również w domowym zaciszu.

Masaże w gabinecie kosmetycznym

Bańka chińska to akcesorium znane już w starożytnej medycynie chińskiej. Bańki były tradycyjnie stosowane w zabiegach leczniczych, dając ulgę w przypadku różnorodnych dolegliwości. Obecnie znajdują one zastosowanie przede wszystkim w kosmetologii. W ofercie większości gabinetów kosmetycznych można znaleźć masaż bańką chińską, który może przynieść wiele korzyści. Najbardziej interesującą zaletą tego rodzaju masaży jest ich działanie antycellulitowe. Miejsca dotknięte cellulitem, masowane przy użyciu bańki chińskiej, zyskują lepszy wygląd, ciało zostaje wygładzone i wygląda znacznie bardziej estetycznie. Jednak to nie jedyna korzyść wynikająca z takich zabiegów. Działają one bowiem relaksująco i odprężająco, polecane są więc osobom poszukujących sposobów na walkę ze skutkami stresu czy przemęczenia.

Zabiegi w domowym zaciszu

Popularność zabiegów z użyciem bańki chińskiej spowodowała, że producenci kosmetyków i akcesoriów kosmetycznych do swojej oferty wprowadzili domowe zestawy do masażu. Na rynku można kupić dziś bańki z różnego rodzaju tworzyw, w różnych rozmiarach i o różnorodnych zastosowaniach. Dostępne są przede wszystkim bańki do masażu antycellulitowego, często sprzedawane w zestawach z niezbędnym do takich zabiegów kosmetykiem – zazwyczaj olejkiem. Można jednak dostać również bańki do masaży relaksujących, które z powodzeniem można wykorzystać do domowych zabiegów na kręgosłup, plecy i ramiona. Pozwala to zrelaksować się w domowym zaciszu i korzystać z zalet masażu w dowolnie wybranym momencie. Co ciekawe, istnieją jeszcze inne zastosowania bańki chińskiej. Coraz większą popularnością cieszą się domowe zabiegi na twarz, wykorzystujące relaksujące właściwości bańki chińskiej, które dodatkowo mają właściwości ujędrniające, dające efekt liftingu bez konieczności inwazji chirurgicznej, Regularnie wykonywane masaże twarzy pozwalają zachować młody wygląd, poprawić napięcie skóry oraz zmniejszyć i wygładzić zmarszczki. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na wypróbowanie bańki chińskiej w domowym zaciszu, a przekonując się o jej zbawiennych właściwości regularnie stosuje tego rodzaju zabiegi.