eurobon.pl

Blog ogólnotematyczny

soczewki kontaktowe
Moda i Uroda

Dlaczego warto wybrać soczewki kontaktowe?

Każda osoba, u której zdiagnozowano wadę wzroku, stoi przed dylematem, którą metodę korekcji wzroku wybrać: okulary czy soczewki? Choć tradycyjne okulary mają swoje zalety, soczewki kontaktowe dają zdecydowanie więcej korzyści. Niestety, ludzie często obawiają się nosić soczewki. Jak się okazuje, zupełnie bezpodstawnie.

Mity na temat soczewek

Niektórzy obawiają się, że soczewka może zagubić za tyłem oka. Jest to jednak technicznie niemożliwe, gdyż oko pokryte jest specjalną membraną, która łączy się z wewnętrzną stroną powiek. Przestrzegając wszelkich zaleceń, nie trzeba martwić się także tym, że soczewka przyklei się do oka. Można spotkać się z twierdzeniem, że soczewki wywołują dyskomfort. Zdarza się to jednak bardzo rzadko i na ogół wynika z niewłaściwego dopasowania soczewek lub niestosowania się do zaleceń specjalisty. Również nakładanie i zdejmowanie soczewek nie jest trudne, wymaga jedynie wyprawy.

Zalety soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe mają dużą przewagę nad okularami. Pozwalają one na uprawianie sportów i prowadzenie aktywnego stylu życia. Nie reagują one na czynniki atmosferyczne, m.in. nie parują podczas zmiany temperatur, a w czasie deszczu nie osadzają się na nich krople. Ich dużą zaletą jest to, że nie ograniczają pola widzenia. Nie odbijają się w nich refleksy światła, a twarz jest widoczna i wyeksponowana. Niektóre soczewki umożliwiają również eksperymenty z wyglądem, pozwalając na zmianę koloru tęczówek.

Soczewki wysokiej jakości

Zalet soczewek kontaktowych jest jeszcze więcej, jeśli sięgnąć po produkt dobrej jakości. Najlepiej zdecydować się na soczewki marki Acuvue. Dlaczego? Ponieważ wykonane są one z miękkich, elastycznych i przepuszczających tlen materiałów, dzięki czemu są bardzo komfortowe do noszenia. Zawierają one czynnik nawilżający, zmniejszą ryzyko pojawienia się zespołu suchego oka. To jednak nie wszystko. Zawierają one także filtry UV, które chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Soczewki kontaktowe marki Acuvue łatwo jest dopasować do swoich potrzeb i stylu życia. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Acuvue.pl.

Soczewki kontaktowe sprawiają, że osoba z wadą wzroku może o niej zapomnieć na wiele godzin. Sprawiają one, że można czerpać z życia niemal bez ograniczeń. Wymagają one jednak właściwej pielęgnacji, należy także w odpowiedni sposób je nakładać i zdejmować. Nie jest to jednak problematyczne. Należy po prostu wyrobić sobie określone nawyki, aby czerpać z korzyści, jakie dają soczewki kontaktowe.