eurobon.pl

Blog ogólnotematyczny

Ile kosztuje samochód w abonamencie?
Lifestyle

Ile kosztuje samochód w abonamencie?

Dzisiaj samochód tak jak telefon można też mieć w abonamencie. W tym wypadku nie ma potrzeby martwienia się o zmianę opon, ubezpieczenia, serwis czy nawet o możliwość parkowania danego pojazdu. Czy zatem samochód w abonamencie opłaca się czy też nie?

Na czym to polega?

W niektórych większych miastach działają firmy, które polecają samochody na minuty. Można też w firmie wykupić specjalny abonament, który umożliwia nam korzystanie z samochodów przez cały miesiąc. Wszystko polega na tym, że wolne samochody stoją w różnych częściach miasta, a my używając konkretnej aplikacji wyszukujemy odpowiedni i wolny, w danej chwili, pojazd dla siebie.
Opcja ta idealnie się sprawdza w przypadku osób, które z samochodu korzystają sporadycznie.

Zalety oferty

Oferta ma wiele plusów, przede wszystkim można samochód pozostawić w każdym miejscu, pod warunkiem, że znajduje się ono w strefie parkowania pojazdów danej firmy. Problemy związane z serwisem pojazdu, ubezpieczeniem, wymianą opon, naprawą nie dotyczą nas, ponieważ wszystko to leży w gestii właściciela firmy oferującej dany pojazd.
Drobną niedogodnością jest fakt, że coraz więcej osób chce korzystać z tego typu oferty, a samochodów nie jest dużo i w związku z tym coraz trudniej jest trafić na wolny pojazd. Jednak niektóre firmy odpowiadając na ten problem, już poszerzają swoją ofertę. Uważać też należy, by nie przekroczyć danej strefy i by przedstawiciel firmy nie musiał odbierać samochodu osobiście, ponieważ nie należy to do taniej usługi.
Po za tym samochód w abonamencie jest idealnym rozwiązaniem dla młodych i nowoczesnych osób.

Ile to kosztuje?

Ceny za usługi wykorzystywania samochodów w abonamencie uzależnione są od miasta i od danej firmy. Średnio płaci się za przejechany kilometr lub za minutę korzystania z pojazdu. Cena za kilometr jest większa i wynosi około 80 groszy a za minutę jest mniejsza i jej koszt to około 50 groszy.
Można zapłacić firmie abonament w wysokości 1000 złotych i wykorzystywać pojazdy na różnych odległościach. Zawsze trzeba pamiętać, by przed przystąpieniem do współpracy zapoznać się z warunkami ubezpieczenia samochodów na abonament, w danej firmie. Zapisy są różne, nie zawsze takie same, toteż trzeba je poznać zanim będzie się wykorzystywało dane auto.
Zauważyć jednak trzeba, że decydując się na abonament możemy też wybrać sobie odpowiednie auto, które będziemy eksploatować przez cały czas. W tym wypadku trzeba zwrócić też uwagę na zapisy dotyczące warunków naprawy i serwisowania pojazdu.