eurobon.pl

Blog ogólnotematyczny

kosmetyki nawilżające
Lifestyle

Co stosować do kąpieli, by nie wysuszać skóry?

Mogłoby się wydawać, że woda powinna nawilżać skórę, wszak jest mokra. Jest jednak zupełnie odwrotnie – wysusza ją, naruszając jej naturalną warstwę lipidową. Tak działa już sama woda, a jeśli do kąpieli stosuje się, co miejsce ma chyba zawsze, określone kosmetyki, efekt ten jest niestety jeszcze silniejszy. Jest to poważny problem szczególnie dla osób, które mają skórę skłonną do silnego wysuszania. Niejednokrotnie zastanawiają się one w takich przypadkach, czym myć ciało, by przynajmniej uniknąć takich efektów, a najlepiej – prawdziwie nawilżyć skórę już w czasie kąpieli. Czy to jednak jest możliwe? Zależy, co się zastosuje.

Kosmetyki nawilżające do kąpieli

Na rynku znaleźć można wiele preparatów obiecujących nawilżanie ciała w czasie jego mycia, ale na pewno nie wszystkim tym obietnicom można wierzyć. Z pewnością świetnym wyborem będą naturalne mydła, które są coraz lepiej dostępne, więc nikt nie powinien mieć problemów z ich nabyciem. Naturalne mydła – marsylskie, glicerynowe, syryjskie itp., są doskonałe do mycia skóry suchej, a także wrażliwej i z różnego rodzaju problemami. Składają się one bowiem prawie wyłącznie z olejów roślinnych, które, jak wiadomo, nawilżają i natłuszczają skórę.
Poza tym sięgnąć można po różnego rodzaju olejki. Takich produktów jest wiele, są one oparte na przykład na oleju arganowym czy konopnym. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wiele takich preparatów ma tak naprawdę chemiczny skład i niewielką zawartość naturalnych olejów. Takie produkty nie nawilżą skóry istotnie, dlatego trzeba wybierać preparaty jak najbardziej naturalne.

przyjaznadrogeria.pl