eurobon.pl

Blog ogólnotematyczny

Jaki kolor włosów postarza
Lifestyle

Jaki kolor włosów postarza- wiedza, którą warto posiąść, by uniknąć stylizacyjnych wpadek

Znane polskie porzekadło mówi, że kobieta zmienną jest. Trzeba przyznać, że ma ono pokrycie w rzeczywistości. Kobiety są niczym kameleon, gdyż uwielbiają się przeobrażać i eksperymentować nieustannie z kolorem swoich włosów.

Dlaczego kobiety dobrowolnie chcą poddać się farbowaniu włosów?

Po pierwsze, bo uważają, że w ich wieku trzeba już zadbać o zamaskowanie siwych włosów. A nic nie zrobi tego lepiej niż wysokiej jakości farba do włosów. Po drugie młode dziewczyny z kolei farbują włosy, gdyż uważają, że to doda im powagi i sprawi, że będą wyglądały doroślej. Po trzecie kobiety uwielbiają eksperymentować z włosami, gdyż chcą w ten sposób sprawdzić, w jakich tonacjach kolorystycznych im najładniej.

Jaki kolor włosów postarza?

Po pierwsze bardzo ciemny i mało stonowany kolor. Ciemne kolory dodają lat zwłaszcza dojrzałej kobiecie, bo podkreślają jej zmarszczki, a gdy farba nieco się zmyje, nieestetyczne odrosty. Poza tym zbyt ciemne kolory farb sprawiają, że kobiety o jasnej i bardzo jasnej karnacji wyglądają jak truposze z horroru. Po drugie błędem stylizacyjnym jest także pomalowanie włosów na szary kolor. To sprawia, że wyglądają one niechlujnie i strasznie nieelegancko. Gdy nie są uczesane, można porównać je do polnego siana targanego porywami wiatru.

Drogą donikąd zwłaszcza w przypadku starszych pań jest usilne powielanie młodzieżowych fryzur. Jaśniejsze końcówki na włosach nie każdemu służą. Gdy nie weźmie się pod uwagę swoich fizycznych cech, może okazać się, że jasne końcówki rzutują na wygląd naszej cery i sprawiają, że wygląda ona szaro, ziemiście, wręcz niezdrowo. W nie najlepszym guście są też włosy o zbyt intensywnej czerwonej barwie. Po pierwsze dlatego, że prezentują się ono wyzywająco i natychmiastowo przyciągają uwagę innych. A po drugie czerwony kolor bardzo rzutuje na kondycje końcówek, co doprowadza do tego, że są bardzo zniszczone i nieatrakcyjne. Wypłowiałe, łamiące się włosy ewidentnie kojarzą się też ze starością i pogorszeniem ogólnej kondycji włosów.

Czy można naprawić ten błąd?

Oczywiście, że da się zniwelować skutki źle dobranego koloru włosów. Wystarczy tylko pójść do salonu kosmetycznego i wyjaśnić, jakie ma się oczekiwania względem koloryzacji. Najbardziej zdolne fryzjerki potrafią sprawić, że nawet zbyt ciemne kolory nabiorą nowego, niepowtarzalnego wyrazu. Co prawda nie stanie się to już po pierwszej wizycie, lecz nie oznacza to, że kuracja naprawcza włosów i ponowna koloryzacja- tym razem pod czujnym okiem specjalistki, nie ma sensu. Wręcz przeciwnie, bo nieprawidłowo dobrany kolor włosów to jeszcze nie kataklizm, którego nie dałoby się cofnąć.