eurobon.pl

Blog ogólnotematyczny

Jaki prezent dla 2 latka
Lifestyle

Jaki prezent dla 2 latka – trochę zabawy, ruchu i nauki

Zabawki dziecięce zmieniają się jak w kalejdoskopie. Kto by tam za nimi nadążył. Całe szczęście, że istnieje niepodważalny i sprawdzony kanon, który zawsze jest mile widziany. Jeśli więc nie wiesz, jaki prezent dla 2 latka, a nie jesteś specjalistą w tej dziedzinie, to postaw na zabawki sprawdzone i dobrej jakości.

Nie o to chodzi, żeby wydać bezmyślnie pieniądze

Już pal sześć, jaka to będzie kwota i w jakim stopniu uszczupli nasz portfel. Zabawki mogą być czasami naprawdę drogie, a gdy się okaże, że zupełnie nie trafiliśmy w gust dziecka, to pozostanie tylko satysfakcja (trochę kiepska zresztą), że spełniliśmy misję i prezent kupiliśmy, ale że się nie podoba, no to już nie nasza sprawa. Przed tym dylematem stoją zarówno rodzice chrzestni, ciocie i wujkowie, a także dziadkowie i babcie. Jaki prezent dla 2 latka, aby nie wylądował w kącie po pięciu minutach? Trzeba nieco zastanowić się nad tym, jak wygląda w tym wieku jego rozwój. Z reguły są to już dzieci dość samodzielne, ruchliwe i ciekawskie. Wato więc postawić na prezent, który będzie stymulował ich dalszy rozwój. Sprawdzą się więc takie zabawki, które rozbudzą ciekawość, wyobraźnię, pozwolą spędzać czas aktywnie, a także będą wspierały jego rozwój manualny i poznawczy.

Wbrew pozorom dwulatek chce się już uczyć

Może jeszcze nie czytać i pisać, ale na pewno naśladować, w tym głównie zajęcia swoich rodziców. Lubi na przykład obserwować, jak mama gotuje, piecze czy sprząta, a tata naprawia uszkodzoną szufladę. Sprawdzą się więc wszystkie takie zabawki, które pomogą dziecku naśladować pracę rodziców. Jaki prezent dla 2 latka? Mogą to być tablice edukacyjne, gdzie dziecko będzie mogło rozwijać swoją motorykę, zdolności manualne, a także uczyć się takich czynności jak zasuwanie zamka czy zamykanie i otwieranie zasuwki. Mogą to być także drewniane kuchenne akcesoria jak cała kuchnia z wyposażeniem oraz warzywami i owocami do krojenia. I oczywiście wszelkiego rodzaju klocki.

Coś, co nieco utemperuje jego nadmierną ruchliwość

Jaki prezent dla 2 latka, który uwielbia być w ruchu i wszędzie go pełno? Nie można mu zabronić tej aktywności. Nic na to nie poradzimy, że jedno dziecko potrafi się grzecznie bawić przez godzinę w kącie, a drugie w tym czasie gdyby mogło, to przebiegłoby pół Polski. Najlepszym więc rozwiązaniem będą dziecięce jeździki, hulajnogi, pchacze i różnego innego rodzaju pojazdy. Jedyna zaleta tego taka, że teraz ta aktywność będzie skoncentrowana na jednym pojeździe, ale możemy być również pewni, że prezent trafi w zainteresowania malucha.