eurobon.pl

Blog ogólnotematyczny

niskie libido u mężczyzn
Zdrowie

Co wpływa na niskie libido u mężczyzn?

Wiele kobiet jest przekonanych, że mężczyźni mają zawsze ochotę na seks. Nie jest to jednak prawdą. Mogą oni czuć zmęczenie czy zwyczajnie nie mieć na niego ochoty. Zdarza się także, że borykają się oni z problemem niskiego libido. O ile brak chęci do seksu od czasu do czasu jest czymś akceptowalnym i naturalnym, w przypadku przewlekłego braku zainteresowania tą sferą życia powinno być to niepokojące. Ma to negatywny wpływ przede wszystkim na związek mężczyzny.

Skąd bierze się niskie libido u mężczyzn?

Niskie libido u mężczyzn może wynikać z wielu przyczyn. Technicznie najczęściej powiązane jest ono z niskim poziomem testosteronu. Z kolei jego spadek może wynikać np. z niehigienicznego trybu życia, złej diety, sięgania po używki (jak alkohol i papierosy), nadwagi, siedzącego trybu życia, chronicznego stresu czy przyjmowania niektórych leków. Brak ochoty na seks może być konsekwencją określonych chorób jak cukrzyca czy miażdżyca oraz zaburzeń neurologicznych i hormonalnych. Nie wolno zapominać o czynnikach natury psychologicznej jak niska samoocena i kompleksy, problemy w związku czy lęk przed posiadaniem dzieci. Bywa, że problem wynika z wychowania i przekazów religijnych. Należy także pamiętać, że spadek libido jest też naturalną konsekwencją starzenia się organizmu.

Jak zwiększyć poziom libido?

Istnieje wiele sposobów, aby podnieść męskie libido. Warto przede wszystkim poznać przyczyny problemu. Jeśli wynika on z chorób, najlepiej skontaktować się z lekarzem. Jeśli u jego podłoża tkwią czynniki natury psychologicznej, można udać się na psychoterapię. Z pewnością pomocna będzie zmiana diety, która powinna zawierać produkty bogate w witaminy B3, B5 i D, cynk, kwasy tłuszczowe czy polifenole. Świetnym pomysłem jest rezygnacja z używek i zwiększenie aktywności fizycznej, z naciskiem na trening siłowy. Warto wspomóc się także farmakologią, zwłaszcza że gwarantuje ona szybka efekty. Jednym z lepszych preparatów dostępnych bez recepty na rynku jest Maxon Forte, który wspomaga rozkurcz mięśni gładkich w ciałach jamistych, co powoduje zwiększenie napływu krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego.

Niskie libido to dla wielu mężczyzn wstydliwy problem. Warto wiedzieć, że dotyka on wielu osób. Może wynikać z czynników psychologicznych, jak i fizjologicznych, a często ich kombinacji. Dobra informacja jest taka, że poziom libido można podnieść i znów cieszyć się seksem. Najważniejsze jest to, aby nazwać swój problem i ustalić jego przyczyny. Przy okazji warto zadbać o zdrowy styl życia i jakość relacji.

Materiał partnera