eurobon.pl

Blog ogólnotematyczny

Czy warto kupić nowy samochód?
Motoryzacja

Czy warto kupić nowy samochód?

Kupowanie samochodu to naprawdę rewelacyjna sprawa i piękne przeżycie. Oczywiście jest to również spory dylemat, związany z podjęciem decyzji o kupieniu samochodu używanego, lub też nowego. Co konkretnie powoduje, że lepszym wyjściem jest kupienie nowego auta? Czy warto to zrobić, zamiast kupować auto używane?

Kupujemy samochód używany – czy warto to robić?

Żeby móc sobie odpowiedzieć na pytanie, czy warto kupić nowy samochód, najpierw trzeba dowiedzieć się konkretnie tego, czym charakteryzuje się kupowanie samochodu używanego. Jakie są tego wady oraz zalety?
Zdecydowanie najważniejszą zaletą kupowania używanego samochodu jest jego bardzo niska cena. W zależności od rocznika, typu oraz wyposażenia i stanu, można kupić auto bardzo tanie, lub nieco droższe, lecz w dalszym ciągu o wiele tańsze, niż model nowy. Szacuje się, że auto rocznie traci już około 30% swojej wartości.
Niestety kupowanie używanego samochodu to nie tylko zaleta w postaci niskiej ceny, lecz również ogromna ilość wad. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim o tym, że kupowanie używanego samochodu to ogromne ryzyko kupienia pojazdu w bardzo słabym stanie technicznym. Bez trudu można kupić samochód po wypadku, powodzi, a nawet całkowicie zniszczony i jedynie odpowiednio odnowiony. Oczywiście oznacza to niezwykle duże ryzyko dla pasażerów i kierowcy, podczas jazdy takim autem. Co więcej, auto mające już swoje lata znacznie szybciej się psuje, a to oznacza duże koszta związane z naprawą.

Czy warto kupić nowy samochód?

Powyższe powody jasno wskazują na to, że samochód nowy to coś, czego może chcieć dosłownie każdy kierowca. To prawda kosztuje on znacznie więcej niż auto kilkuletnie, lecz za wyższą cenę otrzymuje się pojazd całkowicie pewny, bez żadnych wad czy też ukrytych niedoskonałości. Co więcej, podczas kupowania nowego samochodu dealerzy udzielają kilkuletniej gwarancji na całe auto, a także dają możliwość serwisowania go w autoryzowanym serwisie. Kupując nowy samochód, nie trzeba się zatem martwić, że ulegnie on awarii, albo też kupi się coś, co będzie posiadało niejasną przeszłość.
Czy warto kupić nowy samochód? Zdecydowanie tak, ponieważ kupuje się w ten sposób nie tylko maszynę, lecz również bezpieczeństwo, niezawodność, oraz możliwość spokojnego i komfortowego podróżowania ze wszystkimi obecnie używanymi na rynku systemami bezpieczeństwa i gadżetami umilającymi jazdę. W przypadku aut używanych zawsze trzeba iść na pewien kompromis, którego w autach nowych po prostu się nie uświadcza.