eurobon.pl

Blog ogólnotematyczny

Jak dobierać ubrania? Na co warto zwrócić uwagę na zakupach?
Lifestyle

Jak dobierać ubrania? Na co warto zwrócić uwagę na zakupach?

Wiele osób ma ogromny problem z zakupem dobrych jakościowo, dopasowanych ubrań. Najczęściej w sklepach odzieżowych panie, jak i panowie kupują to, co wpadnie im akurat w oko, nie zważając na to, czy dana rzecz jest wykonana ze świetnego materiału oraz czy jest dobrze dopasowana pod względem rozmiaru i stylu do swojego przyszłego właściciela. Jak dobierać ubrania, by posłużyły swoim użytkownikom przez wiele sezonów i by ci dobrze się w nich czuli? Poniżej kilka cennych wskazówek.

Idealnie dopasowane do sylwetki

Wbrew pozorom, Polacy cały czas mają problem z dobieraniem właściwego rozmiaru ubrań do swojej sylwetki. Zbyt często bowiem zdarza się tak, że kupuje się w sklepach albo za małe, albo za duże ubrania. Zarówno jedna, jak i druga opcja bardzo niekorzystnie oddziałują na sylwetkę, tym samym użytkownicy takich rzeczy po jakimś czasie po prostu źle się w nich czują. Warto w przymierzalni poświęcić trochę więcej czasu i obejrzeć się w danej rzeczy z każdej strony. Im lepiej dopasowana rzecz, tym ładniej ona prezentuje się na sylwetce. Warto o tym pamiętać.

Styl

Znalezienie własnego stylu trwa czasem kilka lat. Panie, jak panowie kupują rzeczy sportowe, casualowe, eleganckie, oversizowe – w zależności od potrzeb i okoliczności, do których są im potrzebne. Cały czas niewiele jest osób, które wprost mogą określić własny styl. To duży błąd, gdyż to tak naprawdę wiele by ułatwiło. Gdy człowiek wie, że świetnie czuje się w eleganckich rzeczach – to na zakupach stawia tylko i wyłącznie na takie. W efekcie jego szafa jest spójna i harmonijna.

Dobra jakość ubrań

Trzeba pamiętać, iż słabe gatunkowo rzeczy są nietrwałe, źle leżą, krępują ruchy i nie pozwalają skórze oddychać. Dlatego też, większość stylistów i projektantów odzieży poleca klientom, by ci kupowali mniej, aczkolwiek lepszej jakości rzeczy. Tym bardziej że na rynku jest teraz wiele sklepów odzieżowych (zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych), które stawiają na ekologiczne, naturalne ubrania wykonane ze świetnych tkanin. Na takie rzeczy warto zdecydowanie wydać odrobinę więcej.

Klasyczne kolory
Moda jest bardzo zmienna. Raz projektanci mody oferują klientom neonowe ubrania, raz rzeczy w geometrycznych wzorach, innymi razem błyszczące tkaniny, które rzucają się w oczy z daleka. Najlepiej jednak stawiać na klasyczne, ponadczasowe kolory, które nigdy nie wyjdą z mody i które zawsze tak naprawdę będzie można dopasować do innych ubrań znajdujących się w szafie. Czerń, biel, granat, czerwień – to barwy, które zawsze są i będą na topie.