eurobon.pl

Blog ogólnotematyczny

Oxybrazja twarzy – zalecenia, przebieg, efekty zabiegu
Lifestyle

Oxybrazja twarzy – zalecenia, przebieg, efekty zabiegu

Zabiegi kosmetyczne cieszą się w naszym kraju bardzo dużą popularnością. Wśród nich coraz większe zainteresowanie zdobywa oxybrazja twarzy. Czym jest taki zabieg? Jakie daje efekty?

Co to jest oxybrazja twarzy?

Oxybrazja twarzy to nic innego, jak profesjonalny peeling wodno-tlenowy wykonywany z gabinecie kosmetycznym. Tego rodzaju zabieg oferowany jest przede wszystkim osobom z cerą naczynkową, suchą i wrażliwą. Oxybrazja twarzy jest znacznie delikatniejsza dla skóry niż np. popularna, tradycyjna mikrodermabrazja. Celem zabiegu jest skuteczne złuszczenie naskórka, oczyszczenie skóry, dotlenienie jej, odżywienie i zregenerowanie. Oxybrazja twarzy nie wywołuje bólu ani innych dolegliwości czy powikłań. Zabieg jest komfortowy, nieinwazyjny, krótki (całość zazwyczaj trwa nie dłużej niż pół godziny) i niemal bezdotykowy.

Oxybrazja twarzy – przygotowanie i przebieg

Oxybrazja twarzy nie wymaga szczególnego przygotowania ze strony pacjentki. Specjalista może jednak doradzić rezygnację z opalania i stosowania niektórych kosmetyków (zwłaszcza zawierających alkohol) przed planowanym zabiegiem. Oxybrazja twarzy rozpoczyna się od dokładnego demakijażu i oczyszczenia skóry. Pacjentka zostaje też wyposażona w opaskę oraz w specjalne okulary, które ochronią jej oczy przed niekorzystnym działaniem niektórych czynników. Następnie rozpoczyna się proces usuwania martwego naskórka za pomocą strumieni tlenu dostarczanych skórze poprzez specjalne urządzenie ciśnieniowe, które przez cały czas znajduje się w odpowiedniej odległości od twarzy pacjentki. Kosmetolog korzysta także z właściwości rozproszonej soli fizjologicznej, która również pomaga oczyścić cerę. Po skończonym peelingu można dodatkowo zaaplikować produkty nawilżające i ujędrniające.

Efekty oxybrazji twarzy

Pacjentki zainteresowane oxybrazją twarzy pytają o efekty zabiegu. Przede wszystkim cera staje się wyraźnie wygładzona i lepiej odżywiona. Skóra nabiera blasku, jest jaśniejsza i promienna, a jej koloryt wyrównany. Pacjentki, które cierpiały na trądzik młodzieńczy, zauważają u siebie znaczną poprawę stanu cery (brak niedoskonałości, zmniejszenie widoczności blizn, zwężenie porów, ograniczanie wydzielania sebum). Z zabiegu zadowolone są też panie, których problemem były zmarszczki. Ujędrniona, elastyczna, dobrze nawilżona i dotleniona skóra prezentuje się znacznie korzystniej. Często zalecane jest powtórzenie kilku sesji oxybrazji twarzy w odpowiednich odstępach czasowych. Dzięki temu efekty zabiegu będą jeszcze lepsze.