eurobon.pl

Blog ogólnotematyczny

Lifestyle

Weekend w Zakopanem – o czym musisz pamiętać?

Zakopane to jedna z miejscowości najbardziej przyciągających turystów. Stolica Tatr kusi pięknym krajobrazem, licznymi atrakcjami, smaczną kuchnią. Wiele osób spędza tam ferie, święta i letnie wakacje. Osoby, które nie mają więcej czasu, mogą zdecydować się na niezapomniany weekend w Zakopanem.

Rezerwacja noclegu

Aby spędzić przyjemny weekend w Zakopanem, trzeba pamiętać o odpowiednio wczesnej rezerwacji miejsca noclegowego. To ważne zwłaszcza w okresie, gdy w góry przyjeżdża wielu turystów. Nie warto tej sprawy przekładać na ostatni moment – im wcześniej znajdziemy i zarezerwujemy miejsce, tym lepiej. Oferta noclegowa na weekend w Zakopanem jest na szczęście bardzo szeroka. Turystyczna, górska miejscowość proponuje przyjezdnym miejsca o przeróżnym standardzie, dzięki czemu każdy, kto wybiera się w te strony, może znaleźć coś zgodnego z własnymi potrzebami i możliwościami finansowymi. Dostępne są zarówno tanie hostele, kwatery, ośrodki czy schroniska, jak i rezydencje, hotele lub apartamenty zapewniające zdecydowanie lepsze warunki i dodatkowe udogodnienia (np. SPA, basen, restauracja, animacje dla dzieci). Szukając miejsca, nie można zapominać o sprawdzeniu jego dokładnej lokalizacji. Warto wziąć tu pod uwagę to, w jaki sposób zamierzamy spędzić weekend w Zakopanem, gdzie chcemy pójść i co zobaczyć.

Pakowanie na weekend w Zakopanem

Jeśli chodzi o przygotowania do wyjazdu, to ważnym jego punktem jest pakowanie bagażu. Na weekend nie potrzeba wielu rzeczy, jednak to, co zabierzemy, powinno być uzależnione od pory roku, aktualnej pogody i formy spędzenia wolnego czasu. Jeżeli w planach jest wizyta na stoku narciarskim czy na szlaku, konieczne będzie zabranie odpowiedniego wyposażenia. Chodzi tu m.in. obuwie, kurtkę i nakrycie głowy dostosowane do warunków atmosferycznych, sprzęt sportowy, kremy UV, okulary przeciwsłoneczne, prowiant. Gdy zamierzamy odwiedzić termy, parki wodne czy hotelowy basen, potrzebne będą akcesoria kąpielowe. Większość rzeczy można także zakupić na miejscu, jednak zdecydowanie lepiej zabrać je z domu – pozwoli to na zaoszczędzenie sporej ilości gotówki i czasu.

Weekend w Zakopanem – co zobaczyć?

Wyjazd do Zakopanego zawsze jest dobrym pomysłem ze względu na ilość zlokalizowanych tam atrakcji. Co warto zwiedzić? Oczywiście najważniejszym punktem będą piękne Tatry. Podczas weekendu można zobaczyć m.in. Giewont, Gubałówkę, Wielką Krokiew, Kasprowy Wierch, pójść na Krupówki, do Doliny Kościeliskiej i Chochołowskiej. Wielu turystów korzysta z okazji i chętnie wybiera się nad Morskie Oko. W Zakopanem nie brakuje szlaków idealnych także dla rodzin z dziećmi. Na zainteresowanych czekają również liczne muzea, zabytkowe kościoły, aqua parki, kolejka linowa, a także mnóstwo knajp, restauracji i zajazdów serwujących dania lokalnej kuchni.